کلبه هور

از زیبایی های این منطقه به زمان برخورد امواج به کوه های کنار دریا میتوان اشاره کرد. صدای خروش دریا و زمانی که بر روی این کوه ها ایستاده اید این مکان برای غواصی نیز مساعد هست. درست در زمانیکه بادهای شرقی شروع به وزیدن میکنند و غواصی در سواحل شرقی امکان پذیر نمی شود. در این مناطق با خیال راحت میتوان غواصی نمود. این مکان در غرب جزیره ی زیبای کیش قرار دارد. آبزیان موجود در این سایت مانند آبزیان موجود در اطراف کشتی داما می باشد. در بخش جنوبی این ساحل غاری کوچک به طول ۴-۶ متر وجود دارد که در زمان مد بسیار جلوه زیبایی میگیرد. عمق این سایت از سمت شمال به جنوب رو به افزایش می باشد و تا حدود ۹ متر میرسد.

کشتی یونانی

این کشتی علاوه بر زیبایی خارجی خود که در ظاهر جزیره جلوه ی خاصی را بوجود آورده است در عمق نیز مکان مناسبی برای غواصی می باشد و خصوصا در زمان وزش بادهای شرقی که غواصی برای دیگر مناطق نامطلوب میگردد. غواصی تا عمق ۶ متری به تجهیزات خاص غواصی نیاز ندارد، در حالیکه برای بیشتر از این متراژ باید دارای تجهیزات باشید و برای دیدار از منطقه ی زیبای این کشتی که اطراف پروانه آن می باشد و حدود ۹ متری قرار دارد و همچنین برای عکاسی هم بسیار زیبا میگردد. برای ورود به این منطقه پله هایی تعبیه شده که برای مسافرین کار را آسانتر می نماید. به دلیل پوسیده بودن آن و زمان زیادی که از وجود این کشتی می گذرد ورود به این کشتی توصیه نمیگردد. اطراف کشتی یونانی پوشیده از قطعات آهن و فولادی می باشد و همچنین وجود اکسید آهن در اطراف این کشتی باعث سرخ رنگ شدن اطراف کشتی یونانی میشود. این مکان که کمتر از سایتهای دیگر مورد توجه قرار گرفته است نیز از نقاط مساعد غواصی در جزیره کیش به هنگام وزش بادهای شرقی و نامساعد بودن سواحل شرق جزیره کیش می باشد.

سایت سمبارون

این منطقه در غرب کیش قرار دارد و بسیار زیبا می باشد اما در معرض بادهای اطراف این جزیره می باشد و گاهی اوقات این منطقه را برای غواصی نامساعد میکند. این سایت بین جزیره ی کیش و هندورابی قرار دارد. پوشش مرجانی این منطقه بسیار زیبا بوده و مورد نظر بسیاری از غواصان قرار گرفته است. فاصله ی این منطقه از کیش به ۱۲ کیلومتر و تا هندورابی به ۹ کیلومتر می رسد و همچنین عمق این تپه ۱۱-۱۳ متر می باشد و بسیاری از گونه های آبزیان در این منطقه زندگی میکنند. جریان در این منطقه بسیار شدید بوده و برای غواصی باید مد نظر قرار بگیرد.